Sestdiena, 17. Aprīlis
Radio Valka

Noderīgi finanšu padomi ikvienam

Noderīgi finanšu padomi ikvienam
Foto: publicitātes foto

Pat ja tev ar finansēm viss ir kārtībā, un nauda nesagādā nekādas galvassāpes, pāris padomi nekad nenāks par ļaunu. Varbūt uzzināsi ko tādu, par ko iepriekš nekad nebiji pat iedomājies.

Aizņēmumi un kredīti

Daudzi uzskata, ka nav labi ņemt kredītus vai aizņemties naudu no kāda, taču tas nav nekas tik briesmīgs, kā mēdzam domāt. Lai iegādātos auto, gandrīz visiem cilvēkiem ir jāņem auto kredīts. Kredīts pats par sevi nav nekas šausmīgs, galvenais ir izvēlēties sev izdevīgāko piedāvājumu.

Cilvēki domā, ka labāk aizņemties naudu no draugiem vai radiem, nekā no bankas vai citām finanšu iestādēm, jo tad nav jāmaksā procenti, kā arī termiņš kļūst par stiepjamu jēdzienu. Patiesībā tā nemaz nav tā labākā opcija, jo tieši šādu aizdevumu dēļ cilvēki bieži vien sanaidojas. Tāpēc labāk izvēlēties aizdevumu no neitrālas finanšu iestādes.

Nekustamais īpašums

Agrāk cilvēkiem bija svarīgi iegādāties pašiem savu nekustamo īpašumu – jo agrāk, jo labāk. Tomēr mūsdienās tas vairs nav tik nozīmīgi, jo mūsdienu pasaule ir daudz straujāka un elastīgāka.

Ir cilvēki, kuri var droši apgalvot, ka pēc pieciem vai desmit gadiem joprojām dzīvos tajā pašā pilsētā, kur šobrīd, taču ne visi par to ir tik droši. Pasaule ir atvērta, tāpēc pastāv iespēja, ka pēc pāris gadiem ne tikai dzīvosi citā pilsētā, bet pat citā valstī.

Tāpēc nekustamā īpašuma īre nav nemaz tik slikta lieta, jo tu vari mainīt savu dzīvesvietu pēc vajadzības. Ja sāc strādāt citā darbā, kas atrodas otrā pilsētas galā, tad labāk atrast kādu citu dzīvesvietu – kas būs tuvāk darbam – nevis katru dienu pavadīt daudz laika ceļā uz un no darba.

Savukārt, ja esošā dzīvesvieta būs tavs īpašums, tad nāksies vien ceļā uz darbu pavadīt vairāk laika, vai arī meklēt darba vietu tuvāk savai dzīves vietai.
Finansiālā ziņā neko daudz neatšķiras īres cena no ikmēneša maksājuma bankai, tāpēc, ja neesi pilnīgi pārliecināts, ka tiešām ilgi dzīvosi konkrētā pilsētā, tad labāk tomēr izvēlēties īres variantu.

Budžeta plānošana

Ienākumu un izdevumu uzskaite un plānošana ir ļoti noderīga lieta. Nav obligāti jāuzskaita pilnīgi visi izdevumi, bet vismaz lielākie. Tādējādi var labi redzēt, kurā jomā ir iespējams kaut ko ietaupīt, lai varētu atļauties ko tādu, ko šķiet, ka nevari atļauties.

Mūsdienās šī plānošana ir ļoti vienkārša, jo var atrast mobilo telefonu aplikācijas, kas paredzētas tieši šim mērķim. Katru reizi, kad kaut ko nopērc vai iztērē naudu, vari uzreiz to ierakstīt savā budžeta plānā, jo telefons katram vienmēr ir pa rokai.

Neizvēlies darbu tikai lielas algas dēļ

Ir daudz nelaimīgu cilvēku, kuri strādā darbā, kas viņiem nepatīk, taču alga ir tik laba, ka ir grūti mainīt darbu – īpaši ja citā darbā alga būs mazāka. Patiesībā labāk izvēlēties tādu darbu, kurš sagādā prieku.

Nevar gan gaidīt, ka darbs būs kā ballīte – arī labākajā un foršākajā darbā var gadīties grūtas vai nepatīkamas dienas, taču kopumā tev jāiet uz darbu ar prieku vai vismaz apmierinātam. Tādējādi tu arī brīvajā laikā nebūsi tik nervozs un būsi apmierinātāks.

Ja tev būs labs noskaņojums un tu jutīsies atpūties, tad var gadīties, ka tev ienāk prātā kāda jauna ideja naudas pelnīšanai, vai arī tev rodas motivācija studēt vai apmeklēt kādus kursus, kas vienmēr var būt noderīgi.

Arenanet.lv / Apmaksāta informācija