Sestdiena, 17. Aprīlis
Radio Valka

Aprīlī aizliegts makšķerēt atsevišķās vietās Lielupes upē un tās pietecēs, turpinās makšķerēšanas liegums no laivām, kanālos un caurtecēs

Aprīlī aizliegts makšķerēt atsevišķās vietās Lielupes upē un tās pietecēs, turpinās makšķerēšanas liegums no laivām, kanālos un caurtecēs
Foto: Valsts vides dienests

Sākoties zivju nārsta periodam un aktīvai migrācijai uz nārsta vietām, no 1.aprīļa līdz 31. maijam noteikts makšķerēšanas liegums atsevišķās vietās Lielupes upē un tās pietecēs, informē Valsts vides dienests.

No 1.aprīļa aizliegts makšķerēt:

    Lielupē no Staļģenes tilta augšup pret straumi līdz Mūsas un Mēmeles satekai lejpus Bauskas pilsdrupām;
    Mēmelē no grīvas līdz gājēju tiltam Bauskā;
    Mūsā no grīvas līdz tiltam pie autosporta kompleksa;
    Slocenē (Pulkaine) starp Valguma ezeru un Kaņiera ezeru;
    Vecslocenē un Slocenē starp Slokas ezeru un Lielupi.

Lielupes, Mūsas un Mēmeles atsevišķos posmos tiek organizēta licencētā makšķerēšana, paredzot ierobežotu zivju resursu izmantošanu vietās, kur ir noteikts pavasara nārsta perioda liegums. Licencētā makšķerēšana tiek organizēta ar nolūku limitēt vērtīgu zivju sugu ieguvi. Šajos upes posmos makšķerēšana no l. aprīļa līdz 16. maijam atļauta tikai ar iegādātu makšķerēšanas licenci un ievērojot licencētās makšķerēšanas nolikuma prasības. Vairāk informācija  www.manacope.lv.

Savukārt no 16. aprīļa līdz 31. maijam visā Latvijā aizliegta zveja ar zivju murdiem.

Atgādinām, ka no 1. marta līdz 30. aprīlim aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visos ūdeņos, izņemot Baltijas jūru un Rīgas līci, kā arī noteiktos kanālos un caurtecēs Daugavas upju, Gaujas upju, Lielupes upju un Ventas upju baseinu apgabalos, plašāk šeit .

Savukārt no 1. marta līdz 15. jūnijam aizliegts zvejot jebkādas zivis visās ūdenstilpēs ar zivju tīkliem. Tāpat arī noteikts, ka līdz 30. aprīlim aizliegts makšķerēt (paturēt lomā) līdakas un alatas, bet līdz 15. maijam – salates.

Zivju pavasara migrācijas un nārsta laikā Valsts vides dienesta inspektori veiks pastiprinātu kontroli Latvijas iekšējos ūdeņos, tajā skaitā, arī vimbu migrācijas un nārsta upēs Zemgalē – Lielupē, Mūsā un Mēmelē.

Arenanet.lv