Otrdiena, 24. Novembris
Radio Valka

Elektroniskās mūzikas mākslinieks Alvis Lapiņš prezentē dziesmas "Labais Cilvēks" Covid19 videoklipa versiju (video)

2015. gadā elektroniskās mūzikas mākslinieks Alvis Lapiņš radīja dziesmu „Labais cilvēks”, kura bija viena no dziesmām viņa izdotajā mūzikas albumā „ZEMĀK PAR ZEMI”. 2020.gada oktobrī pabeigts darbs pie dziesmas video versijas tapšanas, kura atainojusi sevī šodienas pasaules realitāti ar cīņu pret Covid un cilvēku alkām pēc ātrāka pandēmijas atrisinājuma, par cilvēcības saglabāšanu vienam pret otru šajā savādajā laikā.

Jautāts par dziesmas tapšanas aizkulisēm, Alvis saka: „Tā bija tikko sākusies ziema. Man bieži salst rokas, arī tad kad ir silts. Rīta kafija,  rakstīju domas. Atceros, ka zem uzrakstītā teksta, krietni zemāk, biju atstājis atzīmi  no citas, paralēlās domas: Viņi grib lai dziedu. Lai dziedu tā, kā māku. Sāku dziedāt, Viņi raudāt. Nesapratu, raudāju līdzi.”

2020.gada oktobrī, sadarbojoties ar videomākslinieku un režisoru Kasparu Eniņu, šai dziesmai izveidots video klipu. "Sadarbība ar Kasparu bija viegla. Viņš uzrakstīja par ideju šai dziesmai izveidot video, bet ar nosacījumu, ka tā būs viņa interpretācija no šodienas redzes punkta un ar šodienas aktualitāti. Video ir tapis, vērtējiet un aizdomājieties!" rezumē Alvis.

Kaspars Eniņš par video klipa tapšanu: „Ņešķirojot pēc ādas krāsas, rases vai kulturālās piederības, mēs esam vienlīdz potenciāli skarti un šobrīd esam 'vienā laivā', bet nedrīkstam aizmirst dzīvot. Nedrīkstam aizmirst palikt labie cilvēki. Viens otram, katrs pats sev. Līdz brīdim, kad maskas krīt, šobrīd vārda tiešā nozīmē, un, protams, turpmāk. Šī ir cita šķautne dziesmai, kurā atklājas citas sajūtas un, varbūt, diametrāli pretējs redzējums tam, kā Alvis sajutis šo dziesmu tapšanas laikā. Tā ir kā evergrīns, kas nezaudēs savu vēstījumu arī pēc pieciem, desmit un divdesmit gadiem.”

Mūzikas albums „ZEMĀK PAR ZEMI” digitāli klausāms un lejupielādējams vietnē Bandcamp: https://saite.lv/Sjf3W

Arenanet.lv