Otrdiena, 24. Novembris
Radio Valka

Līdz 15.novembrim augstskolās studiju programmu apguve notiks attālināti

Līdz 15.novembrim augstskolās studiju programmu apguve notiks attālināti
© Foto: Atzī:me

No 2020.gada 26.oktobra līdz 15.novembrim augstākās izglītības studiju programmu apguve notiek attālināti, izņemot praktiskās daļas apguvi un klīnisko praksi rezidentūrā - to paredz šodien, 23.oktobrī, valdības veiktie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai

Pēc skolēnu brīvlaika mācības klātienē sāksies 1.-6.klašu skolēniem, bet 7.-12.klases līdz 30.oktobrim mācīsies attālināti. Saistībā ar mācību procesu vispārizglītojošajās skolās šobrīd jauni ierobežojumi nav noteikti, taču Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina ļoti nopietni ievērot visus drošības un epidemioloģiskos pasākumus izglītības iestādēs. Epidemiologu apkopotie dati nav iepriecinoši - Slimību profilakses un kontroles centra sagatavotā vīrusa izplatība shēma uzskatāmi parāda, kā konkrētā gadījumā slimība, kas sāka izplatīties kādā izglītības iestādē, izplatoties tālāk, skāra 109 cilvēkus, tajā skaitā mediķus ārstniecības iestādē. Tāpat epidemiologu apkopotie dati liecina - 2 no 3 saslimušajiem inficējas izglītības iestādē, darba kolektīvā vai kopīgā mājsaimniecībā.

Tāpēc līdzās jau esošajiem drošības pasākumiem izglītības iestādēs pedagogi aicināti ievērot īpašus piesardzības pasākumus gan komunikācijā ar skolēniem, gan kolēģiem. Viens no būtiskiem ieteikumiem pedagogiem ir sejas masku lietošana gan skolā - starpbrīžos, skolotāju istabās, gan ārpus tiešā mācību procesa. Skolās jāizvairās no kopīgu pasākumu organizēšanas darba vietā un, protams, izklaides pasākumu organizēšanu ārpus skolas telpām.

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība šodien pieņēma vairākus lēmumus, kas nosaka plašāku sejas masku lietošanu un nosaka stingrākus pulcēšanās ierobežojumus. Par to plašāk Veselības ministrijas sagatavotajā informācijā.

Arenanet.lv