Trešdiena, 27. Janvāris
Radio Valka

Toms Bricis: Visticamāk Latvijā tiks izsludināts brīdinājums par bargu salu

Toms Bricis: Visticamāk Latvijā tiks izsludināts brīdinājums par bargu salu
Foto: Dmitrijs Suļžics, F64

Meteorologs Toms Bricis pavēstījis, ka šonedēļ Latvijā gaidāms bargs sals.

Mikroblogošanas vietnē Twitter tiek pausts, ka aukstākais laiks Latvijā šonedēļ gaidāms gaidāms naktī uz piektdienu un sestdienu.

"Aukstākais laiks gaidāms naktī uz piektdienu un sestdienu, kad lielākajā valsts daļā būs -12..-17 grādi. Vietām Vidzemes un Latgales austrumos termometra stabiņš var noslīdzēt līdz -20 grādiem. Visticamāk, tiks izsludināts brīdinājums par bargu salu," teikts ierakstā.

Tāpat, pēc Briča prognozes, tiek vēstīts, ka nedēļas pirmajā pusē Latvijā stipri snigs un putinās, var būt sniega sanesumi, slikta redzamība, autovadītājiem ir jābūt uzmanīgiem. Šajās dienās visvairāk nokrišņu būs Kurzemes centrālajā un dienvidu daļā. Nedēļas otrajā pusē ieplūdīs sausāks un aukstāks gaiss.

Jāpiebilst, ka jau iepriekš minēts, ka gaisa temperatūra piektdien galvaspilsētā var sasniegt zemāko atzīmi kopš 2018.gada 28.februāra, kad pilsētas centrā sals pastiprinājās līdz -18,4 grādiem.

Temperatūras kritums Rīgā sāksies ceturtdien, pūšot mērenam ziemeļaustrumu vējam. Visticamāk, aukstums būs īslaicīgs, jo nedēļas beigās prognozēta siltāka gaisa ieplūšana no rietumiem.

Nra.lv