Pirmdiena, 20. Janvāris
Radio Valka

Izjucis paredzētais mediju brauciens uz asfalta laboratoriju (video)

Nesen tika ņemti asfalta paraugi rekonstruētajās ielās Jēkabpilī. Klātesot pašvaldības pārstāvjiem, masu medijiem un SIA “Ošukalns” darbiniekiem, SIA “Ceļu eksperts” veica sešus urbumus vairākās ielās – katrā pa diviem. Asfalta paraugi tiek glabāti pašvaldībā, lai izslēgtu jebkādu manipulāciju iespējamību.

8.janvārī bija paredzēta asfalta paraugu vešana uz laboratoriju Ķekavā. Vienošanās ar pašvaldību paredzēja, ka braucienā varēs piedalīties arī masu mediji, lai klātienē varētu fiksēt analīžu veikšanas procesu.

SIA “Ceļu eksperts” valdes priekšsēdētājs Aigars Strežs uzsver, ka piedāvājums par masu mediju piedalīšanos pašvaldībai jau esot izteikts. Tiek sacīts, ka laboratorijā klātienē vienlaicīgi drīkst piedalīties trīs cilvēki - tie var būt arī masu mediji, ja pasūtītājs tam piekrīt. Viņš bilst, ka uzņēmums ir pret analīžu veikšanas procesa filmēšanu laboratorijas telpā, ne fotografēšanu.

SIA “Ceļu eksperts” valdes priekšsēdētājs atzīst, ka filmēt šo procesu nevēlas tikai tādēļ, jo saredz tādus riskus kā laboratorijas “neietekmējamības’’ ietekmēšana, kā arī spiediena un stresa radīšana cilvēkiem.

Aigars Strežs telefonsarunā noliedza, ka aizliegumam filmēt būtu kāda saistība ar SIA “Ošukalns”. Viņš piebilda, ka piedāvājumu par mediju dalību asfalta paraugu testēšanā vēlreiz nosūtīs Jēkabpils pilsētas pašvaldībai, paužot cerību, ka drīzumā izdosies vienoties par paraugu testēšanas datumu.

Vidusdaugavas televīzija