Sestdiena, 17. Aprīlis
Radio Valka

Latvija šī gada pasaules čempionātu hokejā rīkos viena pati

Latvija šī gada pasaules čempionātu hokejā rīkos viena pati
Foto: iihf.com

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Padome otrdien, 2.februārī nolēma piešķirt tiesības Latvijai rīkot visu 2021.gada pasaules čempionātu hokejā, liecina IIHF mājaslapā publicētais paziņojums.

IIHF Padome lēmumam rīkot turnīru vienā vietā par labu minēja Covid-19 pašreizējās problēmas, kā arī dažādus tehniskus iemeslus. Turpinoties nenoteiktībai starptautisko ceļojumu ierobežojumos, "Padome uzskata, ka visu komandu uzturēšanās Rīgā visā turnīra laikā un izvairīšanās no ceļojumiem starp divām sacensības uzņemošajām valstīm ir drošākais un izmaksu ziņā efektīvākais pasākuma rīkošanas veids", minēts paziņojumā federācijas mājaslapā.

Pasaules čempionātā Rīgā galvenā spēļu norises vieta būs "Arēna Rīga", kurā notiks B grupas spēles, divas ceturtdaļfināla spēles, pusfināli un spēles par medaļām. Otrā norises vieta būs arēnai līdzās esošais Olimpiskais sporta centrs, kas tiks pārveidots par 6000 skatītājus ietilpinošu ledus halli. Tajā notiks A grupas un divas ceturtdaļfināla spēles.

"Daugavas" stadiona ledus halle kalpos kā treniņu arēna ar diviem ledus laukumiem. Halle šobrīd tiek būvēta, un to plānots pabeigt līdz marta beigām. Visas 16 iesaistītās komandas tiks izmitinātas vienā viesnīcā.

Tiek atzīmēts, ka "Arēna Rīga" un Olimpiskais sporta centrs atrodas aptuveni 150 metru attālumā viens no otra, kas nepieciešamības gadījumā IIHF ļaus īstenot "burbuļa" koncepciju.

Savukārt, ja Covid-19 situācija Latvijā uzlabotos tik ļoti, ka skatītājiem būtu atļauts vērot spēles klātienē, IIHF kopā ar sacensību orgkomiteju būtu gatava trīs dienu laikā kopš Latvijas valdības akcepta noorganizēt biļešu tirdzniecību.

Lēmums tika pieņemts pēc IIHF biroja sniegta pārskata, birojam izskatot arī Bratislavas un Dānijas pilsētas Herningas piedāvājumu uzņemt čempionātu.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

Arenanet.lv