Sestdiena, 17. Aprīlis
Radio Valka

Edgars Buncis: Mūs sagaida sportiska drāma

Edgars Buncis: Mūs sagaida sportiska drāma
Foto: Matt Zambonin / HHOF-IIHF Images

Piektdien, 5.februārī Starptautiskā Hokeja Federācija (IIHF) paziņoja Rīgā gaidāmā IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 spēļu kalendāru. Turnīra orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis stāsta par niansēm spēļu grafika sastādīšanā.

- Kādas ir svarīgākās lietas, kas jāņem vērā sastādot Pasaules Čempionāta kalendāru?

Pirmkārt jau Pasaules Čempionāta kalendārs tiek sastādīts ņemot vērā IIHF valstu izlašu reitingu - tas ir ļoti nozīmīgs aspekts. Tāpat tiek uzklausītas mājinieku vēlmes un, protams, izspēļu kārtība ir atkarīgaarī no biļešu pārdošanas stratēģijas. Orgkomitejai, sadarbojoties ar IIHF, partneri “Infront” un valstsvienību federācijām, tiek pieņemts kopīgs lēmums. Neslēpšu, ka process ir diezgan sarežģīts. Pateicamies  visām iesaistītajām pusēm par raitu darbu.

- Vai Rīgai, iegūstot tiesības rīkot visu IIHF Pasaules Čempionātu Hokejā 2021, tika veiktas arī būtiskas izmaiņas A apakšgrupas izspēļu kārtībā?

Mūsu kolēģi no Baltkrievijas paspēja paveikt lielisku darbu. Būtiskas korekcijas neveicām. Spēļu grafiks A un B apakšgrupām bija gatavs jau augustā, taču pie šā brīža situācijas ir pārāk laikietilpīgi un sarežģīti izveidot jaunu grafiku.

Protams, turnīram notiekot tikai Rīgā, nedaudz mainīsies treniņu grafiks. Tomēr, ņemot vērā, ka Daugavas ledus hallē būs divi laukumi, mēs spējam nodrošināt visām 16 izlasēm saskaņotu grafiku.

Šobrīd mūsu galvenais izaicinājums ir Olimpiskā Sporta centra pārbūve, kur notiks šīs A apakšgrupas spēles. Esam uzsākuši dialogu ar Latvijas valdību un produktīvi virzāmies uz priekšu.

- Latvijas Hokeja izlasei pirmā spēle būs pret spēcīgo Kanādas valstsvienību, bet noslēdzošā - pret Vāciju. Liela intriga jau turnīra sākumā, bet vēl lielāka - noslēgumā.

2020.gadā mums nācās iztikt bez pasaules labako meistaru sacensības. Tādēļ šie būs satraucoši svētki ikvienam hokeja līdzjutējam! Manuprāt, spēļu kalendārs Latvijas komandai tiešām ir intriģējošs. Tāpat mūs sagaida sportiska drāma arī pārējās A un B apakšgrupu spēlēs. Ar lielu nepacietību gaidu šīs nozīmīgās sacensības, kuras visā pasaulē vēros simtiem miljonu cilvēku.

- Kāda ir iespēja, ka Pasaules Čempionāta spēles varēs apmeklēt līdzjutēji?

Viss atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas. Ļoti ceru, ka tā uzlabosies, un daļa hokeja līdzjutēju varēs baudīt spēles tribīnēs. Tomēr jāapzinās, ka situācija šobrīd ir nopietna un nevaram būt pārsteidzīgi. Arī mēs, PČ orgkomiteja, aicinām ievērot valdības noteiktos ierobežojumus - tikai tā varam sasniegt vēlamo rezultātu.

Arenanet.lv/LHF