Trešdiena, 27. Janvāris
Radio Valka

Latvijā vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 3 reizes mazāk cilvēku nekā Lietuvā; arī mazāk nekā Igaunijā

Latvijā vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 3 reizes mazāk cilvēku nekā Lietuvā; arī mazāk nekā Igaunijā
Foto: Dmitrijs Suļžics, F64

Kopš vakcinācijas kampaņas sākuma Latvijā poti pret Covid-19 saņēmušas 8274, kas ir trīs reizes mazāk nekā Lietuvā. Latvija iepaliek arī vakcinēto skaita ziņā attiecībā pret Igauniju.

Latvijā kopumā ir vakcinētas 3779 ārstniecības personas un 4495 ārstniecības iestāžu darbinieki.

Tajā pašā laikā Lietuvā vakcinēti jau 24 995 cilvēki.

Vakcinēto skaits dienā krasi atšķiras starp Latviju un Lietuvu. Pirmdien Latvijā sasniegts jauns vienā dienā vakcinēto skaits - 1312. Tajā pašā laikā Lietuvā tika vakcinēti gandrīz divi tūkštoši cilvēku, 1961.

Arī Igaunijā vakcinācija pret Covid-19 noris daudz straujāk nekā Latvijā. Kopumā līdz šim brīdim Igaunijā vakcinēti 10 972 cilvēki.

Jau ziņots, ka Latvija līdz šim ir saņēmusi 30 255 farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" devas. Tās paredzētas kopumā 15 127 cilvēkiem, jo viena vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) izdevis rīkojumu, kas nosaka, ka no 11.janvāra tiek vakcinēti visi ārstniecības iestādēs strādājošie, kuri to vēlas. Līdz šim vakcinēja lielo slimnīcu darbiniekus, sestdien sāka vakcinēt ģimenes ārstus, bet no pirmdienas šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem - ārstiem, ārstu palīgiem, māsām, zobārstiem, vecmātēm un citiem.

Piektdien, 8.janvārī, valdība vienojās, ka Latvija iegādāsies papildu līdz 1,4 miljoniem "Pfizer" un "BioNTech" vakcīnas pret Covid-19 devu. Šāds lēmums tika pieņemts, jo piektdien Eiropas Komisija pieņēma lēmumu dalībvalstīm nodrošināt vēl papildu 300 miljonu "Pfizer" un "BioNTech" vakcīnas pret Covid-19 devu.

Nra.lv