Trešdiena, 12. Maijs
Radio Valka

Bērnu slimnīcā turpmāk būs pieejama 12 000 eiro vērta iekārta dziļu brūču ārstniecībai

Bērnu slimnīcā turpmāk būs pieejama 12 000 eiro vērta iekārta dziļu brūču ārstniecībai
Foto: Ieva Makare/LETA

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā turpmāk būs pieejama 11 737 eiro vērta jaunākās paaudzes brūču ārstēšanas ar vakuumu iekārta, pavēstīja slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

Viņa skaidroja, ka ierīce darbojas ar negatīvu spiedienu, radot vakuumu, kas veicina asins plūsmu brūces reģionā. Dziļajā brūcē tiek ievietots švammei līdzīgs sūklis, ko fiksē hermētiski ar pašlīpošu pārsēju, pievieno pievadu, nepieciešamības gadījumā arī pievieno skalošanas funkciju un vairākas dienas attīra dziļo brūci. Rezultātā brūce sadzīst daudz ātrāk un kvalitatīvāk.

Ierīci varot izmantot ne tikai apdegumu un dziļi plēstu brūču ārstniecībā, bet arī izgulējumu gadījumos, diabēta radīto čūlu aprūpē, kā arī plastiskās ķirurģijas pacientiem. Ņemot vērā ikgadējo pacientu statistiku Bērnu slimnīcā, viena gada laikā ierīci varētu izmantot apmēram 100 bērnu ārstniecībā, norāda slimnīcā.

"Ja līdz šim pacientam ar smagiem, dziļiem apdegumiem vai plašām brūcēm, kas gūtas, piemēram, ceļu satiksmes negadījumā vai suņa koduma rezultātā, nācās veikt ilgstošas un sāpīgas procedūras, kamēr sagatavo brūci tālākai ķirurģiskai slēgšanai, tad ar jaunās ierīces palīdzību operācija var tikt veikta daudz ātrāk," skaidroja Bērnu slimnīcas Operāciju bloka vadītājs Džeimss Rozītis.

Bērnu slimnīca iekārstu saņēmusi dāvanā no Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības Rīgā.

LETA