Trešdiena, 12. Maijs
Radio Valka

VP: ja redzat narkotiku iespaidā esošu cilvēku, nemēģiniet viņu aizturēt, bet izsauciet policiju (video)

Ja kādreiz gadās mājas kāpņutelpā vai arī uz ielas sastapt narkotiku vai citu apreibinošu vielu iespaidā esošus cilvēkus, nekādā gadījumā nevajag mēģināt viņu aizturēt saviem spēkiem, bet gan izsaukt Valsts policiju (VP), portālam Arenanet.lv pastāstīja VP Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas vecākā inspektore Olga Podžuna.

Narkotiku reibumā esošs cilvēks ir īpaši bīstams sabiedrībai, jo viņš var būt ļoti agresīvi noskaņots, kā arī nereti narkomāni ir bruņojušies ieročiem, kurus viņi izmanto, lai citiem nolaupītu naudu kārtējās narkotiku devas iegādei, skaidroja Podžuna. Narkomani ir arī riska grupa saslimšanām ar AIDS, tāpēc šāda persona - īpaši jau ar šļirci rokās - rada apdraudējumu sabiedrībai arī no medicīniskā skatpunkta. Tāpēc vispareizākā rīcība šādā situācijā būtu telefona zvans VP - pa numuru 110 -, un likumsargi, ierodoties notikuma vietā, paši veiktu aizturēšanu. Viņi, protams, arī šādā situācijā riskē ar dzīvību un veselību, tomēr tas ir viņu darbs un policijas darbinieki aizturēšanu jebkurā gadījumā veiktu profesionālāk, nekā civilpersona.

Podžuna arī aicināja iedzīvotājus ziņot VP par iespējamām nelegālām narkotiku un citu apreibinošu vielu tirdzniecības vietām. To turklāt var darīt ne tikai pa tālruni, bet arī internetā, jo Iekšlietu ministrijas mājaslapā šim nolūkam izveidota īpaša interaktīva karte: http://ic.iem.gov.lv/gis2/

Saskaņā ar VP 2018.gada pārskatu, pērn likumsargi veikuši 2199 narkotiku izņemšanas, tai skaitā 780 gadījumos izņemta marhiuāna, 391 gadījumā - psihotropie medikamenti, 303 gadījumos jauniekļautas vielas, 289 gadījumos - metamfetamīns, 129 gadījumos - amfetamīns un 117 gadījumos - MDMA jeb ekstazī. Visu izņemto vielu kopējā vērtība melnajā tirgū sasniedz 4 326 400 eiro jeb 5 451500 vienreizējās devas.

Gada laikā reģistrēti 2588 ar nelegālu narkotiku apriti saistīti noziedzīgi nodarījumi, tostarp atklātas divas narkotisko vielu ražotnes un 50 marihuānas audzētavas.

Arenanet.lv