Sestdiena, 17. Aprīlis
Radio Valka

Vairāki liela mēroga centri darbosies vēl divas dienas arī pēc Lieldienu brīvdienām

Vairāki liela mēroga centri darbosies vēl divas dienas arī pēc Lieldienu brīvdienām
Foto: Veselības ministrija

Daļa no lielajiem vakcinācijas centriem strādās arī pēc Lieldienu brīvdienām - 6. un 7. aprīlī, lai varētu nodrošināt iespēju vakcinēties tiem iedzīvotājiem, kuri saņēma uzaicinājumu, bet nevarēja brīvdienu plānu dēļ ierasties vai nebija vajadzīgā ārsta nosūtījuma.

Centri darbosies, lai turpinātu arī citu prioritāro iedzīvotāju grupu vakcināciju, portālu Arenanet.lv informēja Vakcinācijas projekta birojā.

Liela mēroga vakcinācijas centri tika atvērti pirmo reizi, un tas ļāva pārliecināties par liela mēroga vakcinācijas procesu un identificēt uzlabojumus. Tā kā ne visi iedzīvotāji bija gatavi nākt vakcinēties brīvdienās, lai gan tāda iespēja tiek nodrošināta, tad vakcinācijas centru darbība tiks pagarināta arī pēc Lieldienu brīvdienām – daļa no tiem strādās arī otrdien, 6.aprīlī un trešdien, 7. aprīlī.

6. aprīlī strādās 6 liela mēroga centri: Rīgā - BT1 Ķīpsalā, ATTA centrs, kā arī centri Valmierā, Jūrmalā un abi centri Daugavpilī. Savukārt 7. aprīlī strādās 11 liela mēroga centri: Rīgā - BT1 Ķīpsalā, ATTA centrs, kā arī centri Cēsīs, Valmierā, Rēzeknē, Jelgavā, Jēkabpilī, Liepājā, Jūrmalā, kā arī abi centri Daugavpilī. Iedzīvotāji saņems uzaicinājumu vakcinēties uz šiem centriem no vakcinācijas veicējiem.

Liela mēroga centros vakcīnu pret Covid-19 saņem seniori vecumā virs 70 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem un bērniem ar imūnsupresiju, kā arī pakāpeniski tiek uzrunāti un aicināti vakcinēties iedzīvotāji vecumā no 60 līdz 70 gadiem.

Sestdien, 3. aprīlī, vakcīnu pret Covid-19 visos 12 liela mēroga vakcinācijas centros saņēma vairāk nekā 2600 cilvēki, piemdien vakcinācija turpinās.

Arenanet.lv