Trešdiena, 12. Maijs
Radio Valka

Darbību uzsāk vakcinēšanās punkts Salaspils sporta namā

Darbību uzsāk vakcinēšanās punkts Salaspils sporta namā
Foto: Argots Pakalns / Arenanet.lv

Otrdien, 13. aprīlī, Salaspils sporta nama telpās darbību uzsāka COVID 19 vakcinēšanas centrs, un jau pirmajā pusstundā vakcīnas saņēma vairāki salaspilieši, kuri atradās prioritārajās grupās, Salaspils sporta centrā novēroja novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Zēberga un portāls Arenanet.lv.

Latvijā vakcinācijas centri tiek dalīti trīs līmeņos: A, B un C. Salaspils novadā ir C līmeņa centrs, un tā darbību nodrošina Salaspils Veselības centra darbinieki, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Uz vakcināciju ierodas tie iedzīvotāji, kuri ir pieteikušies manavakcina.lv, pa tālruni 8989 vai pie ģimenes ārsta un saņēmuši reģistratora zvanu, lai vienotos par vakcinācijas datumu un laiku.

Pirms darbības uzsākšanas vakcinācijas centru Salaspilī apmeklēja arī Veselības inspekcija, atzīstot, ka centrā ir ievēroti visi nosacījumi, līdz ar to var uzsākt darbu. Ievērojot distanci, telpās ir izvietoti galdi un krēsli, uz galdiem izvietotas organiskā stikla starpsienas, uzstādīti aizslietņi, aiz kuriem veic vakcinācijas procesu. Pie ieejas ir nodrošināta bezkontakta roku dezinfekcija, un katram, kurš ienāk telpās, tiek mērīta temperatūra. Cilvēkiem ar pārvietošanās traucējumiem ir iespēja ar auto piebraukt pie pašām durvīm.

“Primāri šis centrs ir paredzēts novada iedzīvotājiem, ņemot vērā to, ka Salaspils ir blīvi apdzīvots novads. Kopēja vieta, kur vakcināciju var veikt secīgi un efektīvi, bija nepieciešama, tāpēc pašvaldība iniciatīvu izrādīja jau no paša sākuma: pieteica šo iespēju Vakcinācijas birojam, un šodien ir brīdis, kad centrs ver durvis pirmajiem apmeklētājiem. Apzināmies, ka situācija ir ieilgusi, mūsu frustrācijas un depresija kļūst arvien lielāka, un vienīgā izeja atgriezties normālā dzīvē ir vakcinēšanās pieejamība, tādēļ centram ir liela nozīme,” saka domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars. “Mēs neesam vieni, jo redzam, kas notiek pasaulē. Redzam, ka slimība ir bīstama, ik dienu tā atņem dzīvības, un mums kā sabiedrībai jābūt gataviem visiem spēkiem pret to cīnīties. Šobrīd Latvijā saslimstība ir divtik lielāka nekā, piemēram, Vācijā. Mēs esam valsts, kurā pandēmija ir savu izplatību ieguvusi ļoti lielos apmēros, tādēļ jādara viss iespējamais, lai to izbeigtu. Tāpēc es ceru, ka, atverot šādus vakcinācijas centrus, mēs veicināsim vakcinēšanos un pūļa imunitātes iegūšanu, līdz ar to - atgriešanos normālā dzīvē.”

Salaspils Veselības centra valdes locekle Jeļena Pettinena pateicas savas iestādes darbiniekiem, kuri bija ļoti atsaucīgi un labprāt iesaistījās vakcinēšanas procesā. “Vairāki ārsti un māsiņas ir gatavi strādāt šajā vakcinācijas punktā, visi ir speciāli apmācīti un instruēti. Mums ļoti rūp šī procesa nodrošināšana, jo tas ir liels izaicinājum,” saka J. Pettinena.

Iedzīvotājus vakcinēties iedrošina arī veselības centra galvenais ārsts Igors Trofimovs: “Uzzinot, ka mediķiem ir iespēja vakcinēties, sajūta bija ļoti laba - parādījās reāls veids, kā nodrošināt to, ka mēs būsim spējīgi sniegt palīdzību mūsu pacientiem, jo tas ir pats galvenais. Ārstiem ir jāpaliek ierindā, lai palīdzētu cilvēkiem. Uzreiz sapratām, ka nav jēgas pētīt, kura vakcīna ir labāka vai sliktāka, jo vakcinēšanās ir vienīgā iespēja, kā pasargāt sevi no smagas saslimšanas. Es personīgi atšķirību no citām vakcīnām nejutu. Nebija ne blakņu, ne nepatīkamu sajūtu.”

Šobrīd vakcinācija notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta Salaspils Veselības centrā, Saulkalnē un Salaspils sporta namā, un tās intensitāte atkarīga no pieejamo vakcīnu daudzuma.

Saslimstības rādītāji Salaspilī nekļūst mazāki, līdz ar to skolēni turpina mācīties attālināti, regulāri karantīnā dodas bērnudārzu grupas, kultūras pasākumi nenotiek un daudzus pakalpojumus joprojām saņemam attālināti vai nevaram tos saņemt vispār. Atgriezties ierastajā dzīvē mums var palīdzēt vakcinēšanās, tādēļ šī centra atvēršana ir liels solis uz priekšu.

Kopumā otrdien vakcīnu devas Salaspils sporta centrā saņēma 22 iedzīvotāji - tika pilnībā izlietoti divi AstraZeneca vakcīnu flakoni - pa 11 devām katrā.

Ginta Zēberga / Arenanet.lv