Trešdiena, 12. Maijs
Radio Valka

Darbību uzsāk vakcinēšanās punkts Salaspils sporta namā (video)

Otrdien, 13. aprīlī, Salaspils sporta centra telpās darbību uzsāka COVID 19 vakcinēšanas centrs. Latvijā vakcinācijas centri tiek dalīti trīs līmeņos: A, B un C. Salaspils novadā ir C līmeņa centrs, un tā darbību, ievērojot visus drošības pasākumus, nodrošina Salaspils Veselības centra darbinieki,. Uz vakcināciju jau pirmajā punkta darbības dienā aktīvi ieradās tie iedzīvotāji, kuri ir pieteikušies manavakcina.lv, pa tālruni 8989 vai pie ģimenes ārsta un saņēmuši reģistratora zvanu, lai vienotos par vakcinācijas datumu un laiku. Pirms darbības uzsākšanas vakcinācijas centru Salaspilī apmeklēja arī Veselības inspekcijas pārstāvji, kuri atzina, ka centrā ir ievēroti visi nosacījumi, līdz ar to var uzsākt darbu.

“Šis ir vakcinācijas centrs, kas primāri ir paredzēts novada iedzīvotājiem, ņemot vērā to, ka Salaspils ir blīvi apdzīvots novads – turpat 20 000 cilvēku, kas dzīvo pilsētā, un šāda kopēja vieta, kur vakcināciju var veikt secīgi un efektīvi, bija nepieciešama, un pašvaldība šādu iniciatīvu izrādīja jau no paša sākuma: pieteica šo iespēju Vakcinācijas birojam, lai tas notiktu pie mums, un šodien ir brīdis, kad centrs ver durvis pirmajiem apmeklētājiem, lai saņemtu vakcīnu. Apzināmies, ka situācija ir ieilgusi, mūsu frustrācijas un depresija kļūst arvien lielāka, un būsim godīgi - vienīgā izeja atgriezties normālā dzīvē ir vakcinēšanās pieejamība un tās veicināšana, tādēļ centram ir liela nozīme,” uzsver Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars.

Savukārt Salaspils Veselības centra valdes locekle Jeļena Pettinena pauda pateicību savas iestādes darbiniekiem, kuri labprāt iesaistījās vakcinēšanas procesā.

“Mūsu darbinieki bija un ir ļoti atsaucīgi un tiešām, tad kad mēs jautājām – vai jūs iesaistīsieties vakcinācijas procesā, atteikumu nebija – visi labprāt vakcinācijas procesā ir iesaistījušies. Runājot par darbinieku instruktāžu, grūti ir tas, ka tā informācija, ļoti daudz informācijas, un galvenais, ka tā informācija katru dienu mainās. Līdz ar to mums nepārtraukti jāseko pašiem tai informācijai un tā informācija jādod visiem darbiniekiem. Sākot no reģistratūras un tālāk ārstiem un māsām.”

Kopumā jau šobrīd vakcinācijas punkta darbā iesaistījušies vairāk nekā 10 ārstu un medmāsu, un viņu kapacitāti nepieciešamības gadījumā esot iespēja pat divkāršot. Protams, ka medicīnas personāls paši jau visi ir vakcinēti, un viens no viņiem -  veselības centra galvenais ārsts Igors Trofimovs – uzsver, ka pašu mediķu vakcinācija ir garants tam, ka kvalificētu palīdzību iedzīvotājiem būs iespējams saņemt, neriskējot ar pašu veselību.

“Uzzinot, ka mediķiem ir iespēja vakcinēties, sajūta bija ļoti laba - parādījās reāls veids, kā nodrošināt to, kā tiešām ka mēs būsim spējīgi sniegt palīdzību mūsu pacientiem, jo tas ir pats galvenais. Ārstiem ir jāpaliek ierindā, lai palīdzētu cilvēkiem. Uzreiz sapratām, ka nav jēgas pētīt, kura vakcīna ir labāka vai sliktāka, jo vakcinēšanās ir vienīgā iespēja, kā pasargāt sevi no saslimšanas smagā formā. Sajūtas bija ne savādākas kā no citām vakcīnām. Un rezultātā es varu teikt, ka man nebija nekādu blakņu, ne nepatīkamu sajūtu, bet sajūta bija, ka ir tiešām izdarīts viss, kā var sevi pasargāt, ka es būšu darbaspējīgs,” saka Trofimovs.

Šobrīd vakcinācija notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta Salaspils Veselības centrā, Saulkalnē un Salaspils sporta namā, un tās intensitāte atkarīga no pieejamo vakcīnu daudzuma. Tas pats sakāms par iedzīvotāju atsaucību.

“Lielākā daļa ir gatavi uz šo vakcināciju, un dod mums sarakstus arī ģimenes ārsti, kuri devuši piekrišanu šai vakcinācijai, bet uz to nākšanu ir tā diezgan pagrūti. Vairākas reizes ir jāapzvana pacientiņi, jā, pat arī bija tā, ka mēs apzvanījām cilvēkus un tā kā piedāvājām šodien vakcinēties uz šejieni, ka viņi bija tā kā kategoriski pret, bet beigās tomēr viņš teica ka jā – ka viņa kaimiņš arī tādā pašā vecumā un ka neesot bijis nekas slikts no šīs vakcīnas un šis cilvēks arī piekrita, norāda Salaspils Veselības centra medreģistratore Sarma Rancāne.

Kopumā otrdien vakcīnu devas Salaspils sporta centrā saņēma 22 iedzīvotāji - tika pilnībā izlietoti divi AstraZeneca vakcīnu flakoni - pa 11 devām katrā.

Arenanet.lv